top of page

להתעורר לאמת האותנטית שלך ולמי שנועדת להיות

עודכן: 19 בפבר׳ 2021

הדור שבו גדלנו, החונכים שלנו יחד עם התרבות המערבית המודרנית לא היו בדיוק מחוברים לרגשותיהם ולא היו מחוברים לאני הפנימי שלהם ונתנו לגיטימציה ונוכחות יתרה בעיקר לאינטלקט ולרציונל. כתוצאה מכך התרבות והחינוך שקיבלנו לא תמיד תאמה את מי שאנחנו ומי שנועדנו להיות.

גדלנו בדור שחינכו אותנו באופן שתוכנתנו (ללא עוול בכפם) להקשיב לקול שלהם ושל העולם החיצון- (מערכות בריאות, ממשל, תרבות, חדשות ועוד) ותלינו את אושרנו, בריאותנו מחוצה לנו ובעקבות כך הפכנו תלותיים, נשלטים ואף משועבדים ולא מחוברים וקשובים לאינטואיציה ולאמת הפנימית המתקיימת בנו.


ההורה האידאלי תפקידו לחנך לעצמאות הילד מגיל צעיר דרך עולם הרגש של הילד ולא לתלות את אושרו והגשמתו בגורמים חיצוניים ממנו. תפקיד החונך ללמד את הילד חיבור והכלה רגשית כיוון שהרגש הוא המצפן שצריך להיות קשוב לו למסע החיים יחד עם הכוונה של הקשבה לגוף ולנפש ולצרכים שלו. אך מחוסר פניות רגשית של החונכים ושל תודעת ההישרדות שבה הדור הקודם חי והתקיים נולדנו אנחנו כדור שנכה רגשית ורוחנית ובכך התנתקנו מהאותנטיות, האינטואיציה, מהגוף שלנו ומהטבע הרוחני שבנו. חשוב לציין שאין בכתוב לעיל להאשים אף אדם בנסיבות חייך כיוון שרק באחריותך ליצור את מציאות חייך הרצויה. במיוחד בימנו ובתקופתנו אנו, אנו נדרשות לרפא בנו תבניות, חסמים ומסכות שגדלנו דרכם במשך השנים ולחבור לעולם הפנימי והאמיתי של כל אחת בנו על מנת לחיות מתוך חופש אותנטיות ונאמנות הלב.

אז איך מתחילים לחיות מתוך אמת פנימית ואותנטית?

~ לפנות כמה רגעים בכל יום ולשאול את הגוף, נשמה, נפש שלך מה הוא/היא זקוק/זקוקה.

~ בנוסף, לשבת ולתרגל במקום ומרחב שקט ולחדד את ההקשבה. ~ לשאול בכל יום/סוף יום:

- מי אני היום? - איזו אמת מתבקשת להתבטא דרכי היום? - מה אני רוצה כרגע (איכות/רצון/תכונה) שיהיה ממנו על מנת לנהוג באותנטית? - האם היום אני נוהגת/נהגתי לפי האמת שלי שמתקיימת/התקיימה בי?


~ זהי מקומות שדיברת, חשבת ופעלת לא מתוך האמת שלך. ~ לפני בחירות והחלטות שאת לוקחת חיברי ללב ולאינטואיציה ותשאלי האם הדבר תואם את מי שאני? האם אני בקוהרנטיות עם הלב/האמת שלי?


הערות חשובות: ~ אם יעלו קולות ורעשי רקע של המשפחה, ההורים והתרבות בתרגולים הנ"ל, יש לנפות אותם החוצה ולהקשיב רק לקול שלך. זהי את הקול שלך. מומלץ לייחד כלי כתיבה לכך.

~ מומלץ לתרגל זאת תוך כדי תנועת החיים היומיומית על מנת שבהחלטות הגדולות יותר והגורליות יותר, יהיה לך קל יותר לזהות את התשובה והאמת מתוכך תהיה ברורה.

~ בנוסף, מומלץ לעבור טיפול אחד לפחות עבור הילדה הקטנה המתקיימת בך כיוון שהיא נושאת את הליבה של האמת שאת. באם אינך מרגישה שאת יכולה להכיל מקום ומרחב עבורך ועבור הילדה הקטנה שבך, אני מזמינה אותך אליי למפגש מרפא של החלמה ואיחוד עם הילדה הפנימית דרך טיפול בתנועה והבעה או טיפול אנרגטי. הטיפולים ניתנים גם מרחוק! מוכנה לצאת לדרך??? לחצי כאן כדי לקבל במייל את שאלון המציאות בנושא האמת האותנטית שלך וכדי לדעת עד כמה את חיה מתוכה.

Comments


bottom of page